Szukaj

Czy edukacja może być przygodą dla ucznia i nauczyciela?

150.00 zł

Czy edukacja może być przygodą dla ucznia i nauczyciela - to szkolenie tych wszystkich, którzy chcą doskonalić swój warsztat nauczyciela i przekazywać uczniom wiedzę w taki sposób, aby potrafili z niej korzystać w codziennym życiu.

FormułaTerminMiejsceFormuła szkolenia
sesja warsztatowa całodniowa23 sierpniaWarszawaotwarte szkolenie dla nauczycieli
sesja warsztatowa całodniowa25 sierpnia Katowiceotwarte szkolenie dla nauczycieli

Prowadzący


Anna Trochimiuk - ukończyła studia magisterskie na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych na Uniwersytecie Warszawskim oraz studia podyplomowe - Pedagogika szkolna z psychopedagogiką kreatywności. Posiada uprawnienia państwowe: przewodnika górskiego beskidzkiego, pilota wycieczek oraz sternika morskiego, gra na gitarze. Nauczycielka geografii, wychowawczyni i pedagog szkolny. Uczyła w szkole podstawowej, w gimnazjach i liceach w Szkole Przymierza Rodzin, w Szkole Strumienie Stowarzyszenia Sternik oraz w szkole w Dziekanowie Leśnym. Od 15 lat wyjeżdża z młodzieżą na żagle, w góry, rejsy po morzu Bałtyckim na Zawiszy Czarnym itp. Korzysta z doświadczeń z czasów harcerskich (instruktor harcerski). Jej hobby to praca z młodzieżą, żeglarstwo, turystyka górska.

Odkryjesz:

• w jaki sposób nauczać, aby dziecko, w miarę dorastania coraz bardziej przejmowało odpowiedzialność za proces uczenia się (kiedy, jak i czego się uczę)
• jak być nauczycielem-organizatorem przestrzeni, w której uczniowie uczą się, dorastają, rozwijają swoje pasje i zainteresowanie otaczającym światem, kreatywność, poczucie własnej wartości itp.
• jakie elementy animacji możesz wykorzystywać w swojej pracy
• jak rozwijać swoją kreatywność – wymyślanie innowacyjnych narzędzi – zdobywanie odznak (sprawności) przez uczniów, wykorzystywanie kart zaliczeń, stosowanie elementów grywalizacji, pedagogiki przygody, metody eksperymentu itp.)